Rybářský kajak - Kayax Tide CAMO

Úvod KAJAK TIDERybářský kajak - Kayax Tide CAMO

Rybářský kajak - Kayax Tide CAMO

Pro tento kajak najde využití velice široká škála rybářů, modifikován je však především pro ty, co upřednostňují lov s echolotem.  Disponuje totiž středovou konzolí, která je speciálně uzpůsobena pro tento druh lovu (v konzoli najdete dostatečné místo pro uložení baterie a na víko pohodlně připevníte obrazovku sonaru). Na kýlu lodi se nachází krycí otvor pro umístění samotné sondy. Díky němu se nemusíte obávat, že sondu poničíte nebo urazíte při nárazu o dno. Tide se hodí především pro ty, co hledají dobře vybavený, pohodlný kajak s výborným poměrem cena/výkon.

 

POZOR! Barva na fotografii zcela přesně neodpovídá barvě kajaku. Pro detaily nám prosím napište.

 
29 000,- Kč27 000,- Kč

Rybářský kajak - Kayax Tide CAMO

Středová konzole 

Konzole

Uprostřed kajaku můžete najít dostatečně velký úložný prostor, který je koncipován pro namontování sonaru včetně úložného prostoru pro elektrobaterii. Nahoře na poklopu úložného prostoru můžete mimo natisknutého metru najít i místo, kam se dá pohodlně umístit obrazovka echolotu, celý tento poklop je zajištěn dvěma bezpečnostními páskami. Uprostřed konzole najdete i praktický odkládací prostor-například na láhev s pitím či nástrahy.

 

Konzole kajak Tide

 

Kýl lodi

Spodní část lodi disponuje velice praktickým výřezem pro uchycení sondy echolotu, samozřejmostí jsou již zabudované závity pro připevnění samotné sondy. Díky tomuto prvku se nemusíte obávat, že se vaše sonda

poškodí, nebo ji ztratíte po kolizi se dnem. Dále odpadá neustálé demontování sondy a sonaru při přepravě kajaku.

 

Sedačka

Lov vám zpříjemní sedačka, která je díky své polohovatelnosti a možnosti posunutí velmi užitečná a pohodlná. Posunout ji můžeme díky vestavěným lyžinám dopředu nebo dozadu. Tím se vám lov zpříjemní a usnadní

Sedačka kajaku Tide

Úložné prostory

Uzavřené úložné prostory

Na kajaku jsou celkem tři komory, do kterých si můžete uložit vaše nástrahy, oblečení či další potřebné vybavení. První komoru můžete nalézt na přepážce za sedadlem, druhou pak přímo pod sedadlem a třetí-největší-naleznete na přídi kajaku.

 

Otevřené úložné prostory

Otevřený úložný prostor najdete na zádi kajaku. Je dostatečně velký na to, abyste si do něj mohli dát bednu s nářadím, či stan a spacák na delší výpravu. Aby byl Váš náklad zajištěn nachází se nad úložným prostorem gumové provazy, které jsou umístěny na posuvných lyžinách pro snadnější upevnění nákladu.

 

Zvedací kormidlo a ostatní komponenty

Kormidlo

Kajku můžete také udávat směr pomocí kormidla, které se nachází na zádi. Ovládat jej budete pomocí systému, který je umístěn v opěrkách nohou. Od kormidla po sedačku se po pravé straně kajaku táhne lano, díky kterému můžete zvednout kormidlo z vody. Tento systém je tak vždy po ruce a při najetí na mělčinu se nemusíte strachovat o jeho poničení. Pokud byste ale přeci jen zapomněli, tak kormidlo není pevně přiděláno a má volnost při vertikálním pohybu.


Ostatní komponenty

Samozřejmostí jsou madla na bocích, přídi a zádi. Na kajaku také najdete 2 vestavěné držáky na pruty, které se nachází za sedačkou kajaku a jsou přístupné i ze sedu. V přední části kajaku se nachází 2 kolejnice, díky kterým si můžete na kajak upevnit držák na prut, echolot či mobilní telefon a posunout Váš rybolov z kajaku na zcela novou úroveň. 

 

 

 

Vlastnosti kajaku

Pro tento kajak najde využití velice široká škála rybářů, modifikován je však především pro ty, co upřednostňují lov s echolotem.  Disponuje totiž středovou konzolí, která je speciálně uzpůsobena pro tento druh lovu (zde najdete dostatečné místo pro uložení baterie a nahoru na konzoli pohodlně připevníte obrazovku sonaru). Na kýlu lodi se nachází krycí otvor pro umístění samotné sondy. Díky němu se nemusíte obávat, že sondu poničíte nebo urazíte při nárazu o dno. Tide se hodí především pro ty, co hledají dobře vybavenýpohodlný kajak s výborným poměrem cena/výkon.

 

 • kýl poskytující rychlost při pádlování
 • středová konzole speciálně uzpůsobená pro umístění sonaru
 • dostatečně velké úložné prostory i pro delší výpravy
 • úložné prostory rozmístěné po celé délce kajaku
 • vyndavací kormidlo ovládané chodidly - Pomáhá kontrolovat směr kajaku
 • kvalitní madla pro uchycení a manipulaci
 • sklopná polohovatelná sedačka, s možnostmi posunutí
 • Elastické úchyty na pádlo z boku sedačky
 • Hliníkové pádlo a listy s vykrojením
 • Přepady s gumovou krytkou
 • držáky na pruty, použitelné pro hlubinou přívlač

3 důvody proč si pořídit kajak Kayax Tide:

 1. Kajak, který využijete jak při rybolovu, tak v vyjížďkám do přírody.
 2. Středová konzole uzpůsobená pro lov s echolotem, ale může být použita i jako úložný prostor
 3. Univerzální kajak, který se svými rozměry hodí na řeky i na velké přehrady a jezera, potažmo moře

Rozměry

Délka: 395 cm
Šířka: 85 cm
Výška: 38 cm

Další parametry

Nosnost: 250 kg
Standardní příslušenství: Ano
Výška sedadla: 20 cm
Váha: 40 kg
Počet úložných prostor: 5
Možnost přidání elektromotoru: Ne
Kormidlo: Ano
Protiskluzová podlaha: Ne
Copyright 2017 - 2024 © KAYAX.CZ